ŠKODA SERVİS

Skoda Çakıroğlu Servis

SERVİS

Çakıroğlu Skoda Satış Sonrası Hizmetleri 1700 m kapalı alanda, eğitimli ve uzman 30 çalışanıyla hizmet vermektedir.

1992 yılında hizmete başlayan Çakıroğlu Servis 1999 yılında Sultanbeyli hizmet binasına taşınmıştır.

Çakıroğlu Servis müşteri memnuniyeti odaklı servis, periyodik bakım, bilgisayarlı arıza tespiti, hasar, kaporta boya hizmetlerini tek çatı altında vermektedir.
Skoda marka otomobillere Çakıroğlu Otomotiv kalite ve güvencesi ile hizmetine devam etmektedir.
Alıştığınız kusursuz hizmeti Sultanbeyli adresinde sunmaya devam ederken, yenilenmiş dış görünümü, teknik bakımdan güncel bilgilerle donatılmış eğitimli kadrosu, kurumsal standartlara uygun çalışma kalitesi ile siz değerli müşterilerimizin hizmetindedir.
Aracınız ile ilgili tüm ihtiyaçlarınız için Çakıroğlu Servis hizmetinizde.

MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ SORUMLUSU

Meral KARAKAYA

0533 158 46 71

skoda çakıroğlu

Skoda Çakıroğlu Acil Yol Yardımı
Mobil Yol Yardım :
+90 534 597 16 37

Castrol, 2020 Marka Sağlığı Araştırması’na göre ustaların birinci tercihi oldu. Araştırma; ustaların en çok tercih ettiği ve güvendiği madeni yağ markasının da Castrol olduğunu ortaya çıkardı.

Skoda Çakıroğlu Castrol’ü tercih etmektedir.

Düzenli ve usulüne uygun olarak yapılmış bir bakım aracınızının değerinin korunmasına hizmet eder. Ayrıca aracınıza maksimum performans, daha fazla güvenlik ve daha uzun bir ömür sağlar. Servis aralıkları testler ve deneyimler sonucu saptandığından, belirtilen kilometrelerdeki bakımlarınızı yaptırmanız hem aracınız açısından hem de sizlerin daha sonra problem yaşamaması ve daha fazla masrafla karşılaşmaması açısından çok önemlidir.

Aracınızın ilk günkü kalitesiyle kullanımının devamını sağlamak için periyodik bakımlarınızı önerilen aralıklar ile Škoda Yetkili Servis Škoda Çakıroğlu’nda yaptırmanızı öneriyoruz.

Common rail dizel motor dışındaki diğer dizel motorlu Skoda marka araçların; Skoda Auto tarafından belirlenen özellikteki yağ ve orijinal parçaları kullanarak her 10.000 km’de, common rail dizel motorlu ve benzinli araçların her 15.000 km’ de periyodik bakımlarını yetkili servislerde yaptırmaları önerilir. Škoda araçlarda periyodik bakımlarda işçilikler birim saat başı olarak piyasa şartlarına göre düzenlenir.

Servis Bakım

201768101028172_1

Fren Sistemi Kontrolü

Güvenli bir sürüş için fren sistemleri kış mevsiminden sonra mutlaka bir Škoda Yetkili Servisinde kontrol ettirilmelidir. Fren sıvı seviyesi, kaçaklar, fren hortumları, fren disk ve balataları bu kontrol esnasında detaylı bir şekilde incelenerek sürüş güvenliğiniz garanti altına alınır

201768101031531_2

Yaz lastik değişimi ve check up

+ 7 °C nin üzerindeki sıcaklıklarda kış lastikleri kullanılmaz. Bu tip lastikler daha yumuşak malzemeden yapılmışlardır ve yüksek sıcaklıklarda daha çok aşınıp hasara uğrarlar.Bu nedenle kış lastiklerin değiştirilmesi gerekmektedir.

201768101034797_3

Yaz Kış Bakımları

İlkbahar ve yaz ayları genellikle araçların daha çok kullanıldıkları aylardır. Bu nedenle araçlar bu döneme hazır olmalıdır. Aracınıza düzenli olarak göstereceğiniz özen aracınızın hareket kabiliyeti ile birlikte güvenlik özelliklerini de arttırır.

201768101045844_4

Motor Alanının Kontrolü

Kışın yollara dökülen tuzlar, çamurlar nedeni ile bunlar motor alanına da girebilir. Oluşturacakları kimyasal etki korozyona neden olabilir. Bunun önlenmesi için motor bölmesinin temizlenmesi gerekir. Ayrıca aracın motor yağ seviyesi de kontrol edilmeli, gerekliyse tamamlanmalıdır.

20176810115078_1

Şase Kontrolü

Her aracın kış mevsiminden sonra temizlenmesi ve üzerindeki kirlerden arındırılması gerekir. Özellikle de aracın alt ve tekerleğe yakın kısımları daha çok yol tuz ve hasarlarına maruz kalmaktadır. Araç yıkanıp temizlendikten sonra araç altındaki korozyon korumasının durumu incelenmelidir.

201768101157234_2

Akünün Kontrolü

Yeni sezon öncesi aracınızın aküsünü bir Škoda Yetkili Servisinde test ve kontrol ettirmenizi öneririz. Eğer gerekliyse akü şarj edilmeli, kutup başları temizlenmeli ve sıkıştırılmalıdır. Elektrolit seviyesi de kontrol edilmeli gerekirse saf su ilave edilmelidir.

20176810121313_3

Kapı Kilitlerinin ve Menteşelerin

Kış aylarından sonra, kapı menteşe ve kilitlerinin durumu incelenmelidir. Eğer gerekliyse kapı kilit ve menteşeleri uygun malzeme ile yağlanmalıdır.

20176810125781_4

Klima Sisteminin Kontrolü

Klima sisteminin hatasız çalışması, hem güvenli hem de konforlu bir sürüş için çok önemlidir. Kış mevsiminden sonra klima sistemi kontrol edilmeli ve oluşabilecek dezenfeksiyonlar temizlenmelidir. Ayrıca araç havalandırma sistemi ve filtreler de kontrol edilmelidir. Bu nokta araçta bulunan kişilerin sağlığı açısından önemlidir.