Haberler

Skoda Daralan Pazarın Yükselen Markası Oldu

Skoda, 2018 yılını, Pazar payını yüzde 28,5 arttırarak tamamladı. Bu Pazar payı ile Skoda, düşen toplam pazarda payını arttıran marka olarak dikkat çekti.

2018 yılı hafif ticari ve otomobil pazarı yüzde 35,06‘lık daralmayla 620.937 adet ile kapandı. Skoda otomobil pazarını 21.340 adetlik satış ve yüzde 4.4 Pazar payı ile 11. Sırada tamamladı. 2017 yılında Skoda’nın Pazar payı 3.4 olarak gerçekleşmişti.

Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Zafer Başar, marka olarak pazardan daha az daraldıklarını belirterek “Marka olarak düşen pazarda payımızı arttırmak mutluluk verici. Ekonomik göstergeleri yakından takip ettik ve krizin büyüme ihtimaline önlem olarak öncelikle stok yapımızı ve üretim planlarımızı güncelledik. Şu ana kadar Pazar koşulları planlarımızı doğrulmaktadır. Bu daralmadan büyüyerek çıkacağımızın net sinyalini aldık ve Pazar payı artışımız da bunu doğruladı.“ açıklamasında bulundu.

2019 yılı otomotiv pazarı beklentilerini de değerlendiren Başar, sözlerine şöyle devam etti; “2019 binek otomobil pazarının daralacağını öngörüyoruz. Skoda olarak bizim öncelikle hedefimiz Pazar koşulları ne olursa olsun payımızı korumak ve daha da yukarıya çıkartmak.“ .